Reform UK Constituencies

ConstituencyCandidate Name
Aberafan Maesteg Mark Griffiths
Aberdeen North Kenneth Leggat
Aberdeen South Michael Pearce
Aberdeenshire North and Moray East Jo Hart
Airdrie and Shotts David Hall
Aldershot Trevor Lloyd-Jones
Aldridge-Brownhills Graham Eardley
Alloa and Grangemouth Richard Fairley
Altrincham and Sale West Paul James Swansborough
Alyn and Deeside Vicky Roskams
Amber Valley Alex Stevenson
Angus and Perthshire Glens Kenneth Morton
Arbroath and Broughty Ferry Gwen Wood
Argyll, Bute and South Lochaber Melanie Hurst
Arundel and South Downs David Robert Thomas
Ashfield Lee Anderson
Ashford Tristram John Kennedy Harper
Ashton-under-Lyne Robert Barrowcliffe
Aylesbury Lesley Ann Taylor
Ayr, Carrick and Cumnock Andrew Russell
Banbury Paul Nicholas Topley
Bangor Aberconwy John Clark
Barking Clive Peacock
Barnsley North Robert Lomas
Barnsley South David Andrew White
Barrow and Furness Barry John Philip Morgan
Basildon and Billericay Stephen Conlay
Basingstoke Ray Saint
Bassetlaw Frank Ward
Bath Teresa Hall
Bathgate and Linlithgow McNamee
Battersea Barry Edwards
Beaconsfield John Halsall
Beckenham and Penge Edward Apostolides
Bedford Matt Lansley
Belfast East
Belfast North
Belfast South and Mid Down
Belfast West
Bermondsey and Old Southwark Tony Sharp
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk Carolyn Grant
Bethnal Green and Stepney Peter Howard Sceats
Beverley and Holderness Andrew Smith
Bexhill and Battle Ian Michael Gribbin
Bexleyheath and Crayford Tom Bright
Bicester and Woodstock Augustine Obodo
Birkenhead Tony Stanley
Birmingham Edgbaston Joshua Matthews
Birmingham Erdington Jack Matthew Brookes
Birmingham Hall Green and Moseley Stephen Gerard McBrine
Birmingham Hodge Hill and Solihull North Jamie Pullin
Birmingham Ladywood Irene Yoong-Henery
Birmingham Northfield Stephen Richard Peters
Birmingham Perry Barr Akshay Khuttan
Birmingham Selly Oak Erin Crawford
Birmingham Yardley Nora Kamberi
Bishop Auckland Rhys Burriss
Blackburn Tommy Temperley
Blackley and Middleton South Alison Devine
Blackpool North and Fleetwood Dan Barker
Blackpool South Mark Anthony Butcher
Blaenau Gwent and Rhymney
Blaydon and Consett David James Ayre
Blyth and Ashington Mark Peart
Bognor Regis and Littlehampton Sandra Elizabeth Daniells
Bolsover Robert Paul Reaney
Bolton North East Trevor Jones
Bolton South and Walkden Julie Pattison
Bolton West Dylan Anthony Evans
Bootle Darren Burns
Boston and Skegness Richard Tice
Bournemouth East Martin James Houlden
Bournemouth West Ben Aston
Bracknell Malcolm Ian Tullett
Bradford East Jacob Pereira Anstey
Bradford South Ian Peter Eglin
Bradford West Jamie Alan Hinton-Wardle
Braintree Richard Thomson
Brecon, Radnor and Cwm Tawe Adam Hill
Brent East Zbigniew Kowalczyk
Brent West Ian Collier
Brentford and Isleworth David Kerr
Brentwood and Ongar Paul Godfrey
Bridgend Caroline Jones
Bridgwater William Frederick Fagg
Bridlington and The Wolds Maria Bowtell
Brigg and Immingham Paul Richard Ladlow
Brighton Kemptown and Peacehaven
Brighton Pavilion Mark Francis Mulvihill
Bristol Central Robert Vernon Clarke
Bristol East
Bristol North East Anthony Michael New
Bristol North West Scarlett O'Connor
Bristol South Richard Visick
Broadland and Fakenham Eric Philip Ashwell Masters
Bromley and Biggin Hill Alan Cook
Bromsgrove Glen Brampton
Broxbourne Tom Holdsworth
Broxtowe Joseph Oakley
Buckingham and Bletchley Jordan Cattell
Burnley Nathan Thomas McCollum
Burton and Uttoxeter James Henry Bush
Bury North Lynda Rosewell
Bury South Jeff Armstrong
Bury St Edmunds and Stowmarket Scott Hussey
Caerfyrddin Bernard Holton
Caerphilly Joshua Seungkyun Kim
Caithness, Sutherland and Easter Ross Sandra Skinner
Calder Valley Donald Robert Walmsley
Camborne and Redruth Roger Tarrant
Cambridge
Cannock Chase Paul Gregory Allen
Canterbury Bridget Anne Porter
Cardiff East Lee Canning
Cardiff North Douglas Laurence Gwynn
Cardiff South and Penarth Simon Andrew Llewellyn
Cardiff West Peter Hopkins
Carlisle Stephen Patrick Ward
Carshalton and Wallington Elizabeth Cooper
Castle Point Keiron McGill
Central Ayrshire Kevin Thomas Blades
Central Devon Jeffrey Leeks
Central Suffolk and North Ipswich Tony Gould
Ceredigion Preseli Karl Robert Pollard
Chatham and Aylesford Thomas Mallon
Cheadle Stephen George Speakman
Chelmsford Darren Ingrouille
Chelsea and Fulham Anthony Goodwin
Cheltenham
Chesham and Amersham Laurence Jarvis
Chester North and Neston Nicholas William Sean Goulding
Chester South and Eddisbury Peter John Langley
Chesterfield Dan Price
Chichester Teresa De Santis
Chingford and Woodford Green Paul Luggeri
Chippenham Benjamin David Ginsburg
Chipping Barnet Hamish Haddow
Chorley
Christchurch Robin Thomas Adamson
Cities of London and Westminster Tarun Ghulati
City of Durham Mark Belch
Clacton Nigel Paul Farage
Clapham and Brixton Hill Mark Matlock
Clwyd East Kirsty Walmsley
Clwyd North Jamie Orange
Coatbridge and Bellshill Fionna McRae
Colchester Terence Longstaff
Colne Valley Stuart Hale
Congleton Martin William York
Corby and East Northamptonshire Eddie McDonald
Coventry East Iddrisu Sufyan
Coventry North West Holly-Mae Nelson
Coventry South Chris Baddon
Cowdenbeath and Kirkcaldy Sonia Davidson
Cramlington and Killingworth Gordon Fletcher
Crawley Tim Charters
Crewe and Nantwich Matt Wood
Croydon East Alan Scott Holman
Croydon South Bob Bromley
Croydon West Vinayak Malhotra
Cumbernauld and Kirkintilloch Billy Ross
Dagenham and Rainham Kevin Godfrey
Darlington Michael Alan Walker
Dartford Lee Stranders
Daventry Scott Ewan Cameron
Derby North Tim Prosser
Derby South Alan Graves
Derbyshire Dales Edward Oakenfull
Dewsbury and Batley Johnathan Robert Thackray
Didcot and Wantage Steve Beatty
Doncaster Central Surjit Singh Duhre
Doncaster East and the Isle of Axholme Irwen Martin
Doncaster North
Dorking and Horley Craig Alexander Young
Dover and Deal Howard Cox
Droitwich and Evesham Sam Bastow
Dudley Andrew Southall
Dulwich and West Norwood Gary Ernest Stevens
Dumfries and Galloway Charles Anthony Keal
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale David Alexander Kirkwood
Dundee Central Vicky McCann
Dunfermline and Dollar Udo Van Den Brock
Dunstable and Leighton Buzzard Harry Palmer
Dwyfor Meirionnydd Lucy Murphy
Ealing Central and Acton Felix Orrell
Ealing North Leon Harris
Ealing Southall Steve Chilcott
Earley and Woodley
Easington Lynn Murphy
East Antrim
East Grinstead and Uckfield
East Ham Daniel Oxley
East Hampshire Matthew Kellermann
East Kilbride and Strathaven David Mills
East Londonderry
East Renfrewshire Matt Alexander
East Surrey Chris Scott
East Thanet Paul Webb
East Wiltshire Stephen Edward Talbot
East Worthing and Shoreham Lionel Harman
Eastbourne Mark Andrew Ashdown
Eastleigh Clare Lorraine Fawcett
Edinburgh East and Musselburgh Derek Steven Winton
Edinburgh North and Leith Alan Gordon Melville
Edinburgh South Cameron Rose
Edinburgh South West Ian Harper
Edinburgh West Otto Inglis
Edmonton and Winchmore Hill Neville Kenneth Watson
Ellesmere Port and Bromborough Michael Christopher Aldred
Eltham and Chislehurst Mark George Simpson
Ely and East Cambridgeshire Ryan Ashley Coogan
Enfield North Stephen Bird
Epping Forest
Epsom and Ewell Mayuran Senthilnathan
Erewash Liam Booth-Isherwood
Erith and Thamesmead Michael Pastor
Esher and Walton Alastair Gray
Exeter Lee Bunker
Exmouth and Exeter East Garry G Sutherland
Falkirk Keith Barrow
Fareham and Waterlooville Kevan Chippindall-Higgin
Farnham and Bordon Ged Hall
Faversham and Mid Kent Maxwell Stanley Harrison
Feltham and Heston Prabhdeep Singh
Fermanagh and South Tyrone
Filton and Bradley Stoke Stephen James Burge
Finchley and Golders Green Bepi Pezzulli
Folkestone and Hythe Bill Wright
Forest of Dean Stan Goodin
Foyle
Frome and East Somerset David Albert George Swain
Fylde Brook Wimbury
Gainsborough Pat O'Connor
Gateshead Central and Whickham Damian Heslop
Gedling Simon David Christy
Gillingham and Rainham Rizvi Rawoof
Glasgow East Donnie McLeod
Glasgow North Helen Burns
Glasgow North East Jonathan Walmsley
Glasgow South Danny Raja
Glasgow South West Morag McRae
Glasgow West Dionne Moore
Glastonbury and Somerton Tom Carter
Glenrothes and Mid Fife Ian Sinclair Smith
Gloucester Christopher Farmer
Godalming and Ash Graham Richard Drage
Goole and Pocklington Rich Kelly
Gordon and Buchan Kris Callander
Gorton and Denton Lee Moffitt
Gosport Matt Mulliss
Gower Catrin Thomas
Grantham and Bourne Mike Rudkin
Gravesham Matthew Herbert Fraser Moat
Great Grimsby and Cleethorpes Oliver Daniel William Freeston
Great Yarmouth Rupert James Graham Lowe
Greenwich and Woolwich Abdoul Aziz Ndiaye
Guildford Dennis John Saunders
Hackney North and Stoke Newington Deborah Cairns
Hackney South and Shoreditch Anil Bhatti
Halesowen Jonathan Paul Oakton
Halifax James Samuel Laugharne Griffith-Jones
Hamble Valley Caroline Anne Gladwin
Hamilton and Clyde Valley Lisa Judge
Hammersmith and Chiswick Louise Margaret Petano-Heathcote
Hampstead and Highgate Catherine Becker
Harborough, Oadby and Wigston Danuta Jeeves
Harlow Malcolm Featherstone
Harpenden and Berkhamsted Saba Poursaeedi
Harrogate and Knaresborough Jonathan Mark Swales
Harrow East Roger Clark
Harrow West Michael John Beavis
Hartlepool Amanda Elizabeth Napper
Harwich and North Essex Mark Cole
Hastings and Rye Lucian Fernando
Havant John Prideaux Perry
Hayes and Harlington Francoise Thompson
Hazel Grove John Howard Kelly
Hemel Hempstead Noel Willcox
Hendon Joshua Leon Pearl
Henley and Thame Peter Shields
Hereford and South Herefordshire Nigel Ely
Herne Bay and Sandwich Amelia Randall
Hertford and Stortford John Burmicz
Hertsmere Darren Bruce Selkus
Hexham
Heywood and Middleton North Steve Potter
High Peak Catherine Margaret Cullen
Hinckley and Bosworth Peter Alan Cheshire
Hitchin Charles Bunker
Holborn and St Pancras David Roberts
Honiton and Sidmouth Paul Quickenden
Hornchurch and Upminster Nick Palmer
Hornsey and Friern Barnet Navdeep Singh
Horsham Hugo Paul Miller
Houghton and Sunderland South Sam Woods-Brass
Hove and Portslade Martin Hess
Huddersfield Susan Laird
Huntingdon Sarah Smith
Hyndburn Richard John Oakley
Ilford North Alex Wilson
Ilford South Raj Forhad
Inverclyde and Renfrewshire West Simon Charles Wheeler Moorehead
Inverness, Skye and West Ross-shire Dilan Hill
Ipswich Tony Love
Isle of Wight East Sarah Jane Morris
Isle of Wight West Ian Pickering
Islington North Martyn John Nelson
Islington South and Finsbury Max Jefferson Nelson
Jarrow and Gateshead East Lynda Alexander
Keighley and Ilkley Andrew Mark Judson
Kenilworth and Southam Jacqui Harris
Kensington and Bayswater Marc Francis Burca
Kettering Crispian George Besley
Kilmarnock and Loudoun William Thomson
Kingston and Surbiton Mark David Fox
Kingston upon Hull East Neil Francis Hunter
Kingston upon Hull North and Cottingham Martin Baker
Kingston upon Hull West and Haltemprice Julie Peck
Kingswinford and South Staffordshire Gary Andrew Dale
Knowsley Alexander Hitchmough
Lagan Valley
Lancaster and Wyre Nigel Alderson
Leeds Central and Headingley Reggie Harry Wray
Leeds East David Stephen Dresser
Leeds North East Kieran Richard Thomas White
Leeds North West Jayne Louise Bond
Leeds South
Leeds South West and Morley James Kendall
Leeds West and Pudsey Andrea Whitehead
Leicester East Raj Solanki
Leicester South Craig Stanton Harwood
Leicester West Ian Edward Hayes
Leigh and Atherton George Woodward
Lewes Bernard Peter Brown
Lewisham East Ruth Elisabeth Handyside
Lewisham North Edward Powell
Lewisham West and East Dulwich Marian Lynn Newton
Leyton and Wanstead David Kenton Sandground
Lichfield Richard William Howard
Lincoln Jamie-Lee McMillan
Liverpool Garston Kiera Alice Hubbard
Liverpool Riverside Gary Richard Hincks
Liverpool Walton Joe Doran
Liverpool Wavertree Adam Heatherington
Liverpool West Derby Jack Frederick Boyd
Livingston David McLennan
Llanelli Gareth Beer
Lothian East Robert Davies
Loughborough Andy McWilliam
Louth and Horncastle Sean Roger Matthews
Lowestoft June Alison Mummery
Luton North James Fletcher
Luton South and South Bedfordshire Norman Maclean
Macclesfield Steve Broadhurst
Maidenhead
Maidstone and Malling Paul Thomas
Makerfield Robert Francis Kenyon
Maldon Pamel Kay Walford
Manchester Central David Brown
Manchester Rusholme Joel Patrick McGuigan
Manchester Withington Kaine Keith Williams
Mansfield Matthew Lee Warnes
Melksham and Devizes Malcolm John Cupis
Melton and Syston Pete Morris
Meriden and Solihull East Malcolm Ian Sedgley
Merthyr Tydfil and Aberdare Gareth Thomas
Mid and South Pembrokeshire Stuart James Marchant
Mid Bedfordshire Dave Holland
Mid Buckinghamshire Stephanie Harwood
Mid Cheshire Emma Guy
Mid Derbyshire Stephen Edward Dean
Mid Dorset and North Poole
Mid Dunbartonshire David McNabb
Mid Leicestershire Tom Smith
Mid Norfolk Kabeer Kher
Mid Sussex Gary Peter Johnson
Mid Ulster
Middlesbrough and Thornaby East Patrick John Miles Seargeant
Middlesbrough South and East Cleveland
Midlothian Stefan Garbowski
Milton Keynes Central David Reilly
Milton Keynes North Jane Anne Duckworth
Mitcham and Morden Ruth Price
Monmouthshire Max Windsor-Peplow
Montgomeryshire and Glyndwr Oliver Lewis
Moray West, Nairn and Strathspey Steve Skerrett
Morecambe and Lunesdale Barry Michael Parsons
Motherwell, Wishaw and Carluke Robert McLaughlan
Na h-Eileanan an Iar Tony Ridden
Neath and Swansea East Dai Richards
New Forest East Roy Swales
New Forest West Reginald Phillip Chester-Sterne
Newark Robert Palmer
Newbury Douglas William Terry
Newcastle upon Tyne Central and West Ashton Hektor Muncaster
Newcastle upon Tyne East and Wallsend Janice Richardson
Newcastle upon Tyne North Deborah Ann Lorraine
Newcastle-under-Lyme Neill Walker
Newport East Tommy Short
Newport West and Islwyn Paul Taylor
Newry and Armagh
Newton Abbot Christopher Graham Hilditch
Newton Aycliffe and Spennymoor John William Grant
Normanton and Hemsworth Callum Daniel Bushrod
North Antrim
North Ayrshire and Arran Mike Mann
North Bedfordshire Pippa Clayton
North Cornwall Rowland O'Connor
North Cotswolds Jason Preece
North Devon Nigel Howard James
North Dorset Ash Leaning
North Down
North Durham Andrew John Husband
North East Cambridgeshire Christopher Thornhill
North East Derbyshire Andy Egginton
North East Fife Matthew Wren
North East Hampshire Paul Morton
North East Hertfordshire Steven Adelantado
North East Somerset and Hanham Paul MacDonnell
North Herefordshire Andy Dye
North Norfolk Jason Malcolm Patchett
North Northumberland Katherine Ann Hales
North Shropshire Mark Whittle
North Somerset Alexander Kokkinoftas
North Warwickshire and Bedworth Paul Hopkins
North West Cambridgeshire James Alan Sidlow
North West Essex Grant John Maxwell StClair-Armstrong
North West Hampshire Andrew Meacham
North West Leicestershire Noel Matthews
North West Norfolk Phil Walton
Northampton North Antony Antoniou
Northampton South Tony Owens
Norwich North Nick Taylor
Norwich South Graham Burton
Nottingham East Debbie Stephens
Nottingham North and Kimberley Golam Kadiri
Nottingham South Mykel Hedge
Nuneaton Rob Howard
Old Bexley and Sidcup Maxine Patricia Fothergill
Oldham East and Saddleworth Jacob Barden
Oldham West, Chadderton and Royton David Silbiger
Orkney and Shetland Robert Watt Smith
Orpington Mark Bradley James
Ossett and Denby Dale Sandra Senior
Oxford East
Oxford West and Abingdon James Gunn
Paisley and Renfrewshire North Andrew Scott
Paisley and Renfrewshire South Jim McIlroy
Peckham Linda Purcell
Pendle and Clitheroe Victoria Ann Fletcher
Penistone and Stocksbridge Edward Dillingham
Penrith and Solway Matthew James Moody
Perth and Kinross-shire Helen Anne McDade
Peterborough Sue Morris
Plymouth Moor View Shaun Hooper
Plymouth Sutton and Devonport Peter Gold
Pontefract, Castleford and Knottingley John Robert Thomas
Pontypridd Steven Wayne Bayliss
Poole Andrei Silviu Dragotoniu
Poplar and Limehouse Tony Glover
Portsmouth North Melvyn Stuart Todd
Portsmouth South Mark Zimmer
Preston James Alexander Elliot
Putney Peter Hunter
Queens Park and Maida Vale Angela Michelle Carter-Begbie
Rawmarsh and Conisbrough Adam Wood
Rayleigh and Wickford Grant Randall
Reading Central Andrew Williams
Reading West and Mid Berkshire Kathrin Anne Bosley
Redcar John Henry Davies
Redditch Julie Marie Allison
Reigate Joseph Brian Fox
Rhondda and Ogmore Darren James
Ribble Valley John Anthony Carroll
Richmond and Northallerton Lee Martin Taylor
Richmond Park Michael Hearn
Rochdale Michael Howard
Rochester and Strood Daniel Dabin
Romford Philip Joseph Hyde
Romsey and Southampton North Paul Barrett
Rossendale and Darwen Daniel Matchett
Rother Valley Tony Harrison
Rotherham John Paul Cronly
Rugby Devenne Taylor Kedward
Ruislip, Northwood and Pinner Ian Price
Runcorn and Helsby Jason Moorcroft
Runnymede and Weybridge Stewart Mark MacKay
Rushcliffe James Adam Grice
Rutherglen David Stark
Rutland and Stamford Chris Clowes
Salford Keith Whalley
Salisbury Julian Malins
Scarborough and Whitby David Bowes
Scunthorpe Darren Haley
Sefton Central Nagender Chindam
Selby David John Burns
Sevenoaks James Douglas Milmine
Sheffield Brightside and Hillsborough
Sheffield Central
Sheffield Hallam
Sheffield Heeley
Sheffield South East
Sherwood Forest Helen Rose O'Hare
Shipley Simon Dandy
Shrewsbury Victor Charles David Applegate
Sittingbourne and Sheppey William Fotheringham-Bray
Skipton and Ripon Simon Alexander Garvey
Sleaford and North Hykeham Benjamin Jackson
Slough Robin Jackson
Smethwick Pete Durnell
Solihull West and Shirley Mary McKenna
South Antrim
South Basildon and East Thurrock James McMurdock
South Cambridgeshire Harrison Edwards
South Cotswolds Desi Latimer
South Derbyshire Job West
South Devon Michael Norman Bagley
South Dorset Morgan Tara Young
South Down
South East Cornwall Paul Brian Wadley
South Holland and The Deepings Matt Swainson
South Leicestershire Bill Piper
South Norfolk Chris Harrison
South Northamptonshire Paul James Hogan
South Ribble Andy Hunter
South Shields Stephen William Holt
South Shropshire Charles Stuart Shackerley-Bennett
South Suffolk Beverley England
South West Devon Steve Horner
South West Hertfordshire Keith Steers
South West Norfolk Tobias McKenzie
South West Wiltshire Garry Melvyn Irvin
Southampton Itchen Alex Culley
Southampton Test John Peter Edwards
Southend East and Rochford Leslie Lilley
Southend West and Leigh Peter Robert Little
Southgate and Wood Green Lucy O'Sullivan
Southport Andrew Lynn
Spelthorne Rory O'Brien
Spen Valley Sarah Louise Wood
St Albans John Leroy Dowdle
St Austell and Newquay Stephen Michael Beal
St Helens North Malcolm James Webster
St Helens South and Whiston Raymond Michael Peters
St Ives Giane Mortimer
St Neots and Mid Cambridgeshire Guy Lachlan
Stafford Michael Riley
Staffordshire Moorlands Dave Poole
Stalybridge and Hyde Barbara Kaya
Stevenage Peter Hopper
Stirling and Strathallan Bill McDonald
Stockport Lynn Schofield
Stockton North John Gerard McDermottroe
Stockton West Steve Matthews
Stoke-on-Trent Central Luke Stephen Shenton
Stoke-on-Trent North Karl Beresford
Stoke-on-Trent South Michael Bailey
Stone, Great Wyrley and Penkridge
Stourbridge Richard John Shaw
Strangford
Stratford and Bow Jeff Evans
Stratford-on-Avon James Phillip Crocker
Streatham and Croydon North Philip Watson
Stretford and Urmston Charlotte Patricia Faulkner
Stroud Chris Lester
Suffolk Coastal Matthew Paul Jackson
Sunderland Central Chris Eynon
Surrey Heath Sam Goggin
Sussex Weald David Morgan
Sutton and Cheam Ryan Powell
Sutton Coldfield Mark Hoath
Swansea West Patrick Benham-Crosswell
Swindon North Les Willis
Swindon South Catherine Kosidowski
Tamworth Ian Stuart Cooper
Tatton Oliver George Speakman
Taunton and Wellington Charles Christopher Trevor Hansard
Telford Alan Adams
Tewkesbury Byron Clifford Davis
The Wrekin Richard Nicholas Leppington
Thirsk and Malton Mark Stephen Robinson
Thornbury and Yate Andrew Dafydd Charles Banwell
Thurrock Sophie Preston-Hall
Tipton and Wednesbury Jack Sabharwal
Tiverton and Minehead Fred Keen
Tonbridge Teresa Susan Hansford
Tooting Andrew Price
Torbay Gordon John David Scott
Torfaen Ian Michael Williams
Torridge and Tavistock Andrew Neil Jackson
Tottenham Roger Gravett
Truro and Falmouth Steven Rubidge
Tunbridge Wells John George Gager
Twickenham Alex Starling
Tynemouth Rosie Elliott
Upper Bann
Uxbridge and South Ruislip Tim Wheeler
Vale of Glamorgan Toby Rhodes-Matthews
Vauxhall and Camberwell Green Mike King
Wakefield and Rothwell David Alan Dews
Wallasey David Robert Burgess-Joyce
Walsall and Bloxwich Elaine Ruth Williams
Walthamstow Martin Lonergan
Warrington North Trevor Nicholls
Warrington South Janet Barbara Balfe
Warwick and Leamington Nigel Philip Clarke
Washington and Gateshead South Paul Donaghy
Watford Gary James Ling
Waveney Valley Scott Huggins
Weald of Kent Daniel Kersten
Wellingborough and Rushden Ben Habib
Wells and Mendip Hills Helen Dorothy Hims
Welwyn Hatfield Jack Oliver Aaron
West Aberdeenshire and Kincardine Brandon Innes
West Bromwich Ray Nock
West Dorset
West Dunbartonshire David Smith
West Ham and Beckton Georgie David
West Lancashire Simon Evans
West Suffolk David Richard Bull
West Tyrone
West Worcestershire Christopher Hugh Edmondson
Westmorland and Lonsdale James Edmund Townley
Weston-super-Mare Richard Andrew Pearse
Wetherby and Easingwold Michael Jordan
Whitehaven and Workington David Surtees
Widnes and Halewood Jake Peter Fraser
Wigan Andy Dawber
Wimbledon Ben Cronin
Winchester Sean Whelan
Windsor Harl Grewal
Wirral West Ken Ferguson
Witham Timothy Ronald Keith Blaxill
Witney Richard Andrew Langridge
Woking Richard Godwin Barker
Wokingham Colin Jamison Wright
Wolverhampton North East Paul Williams
Wolverhampton South East Carl Hardwick
Wolverhampton West Don Brookes
Worcester Andy Peplow
Worsley and Eccles Craig Thomas Birtwhistle
Worthing West Edmund John Rooke
Wrexham Charles Dodman
Wycombe Richard Phoenix
Wyre Forest Bill Hopkins
Wythenshawe and Sale East Julie Fousert
Yeovil Laura Bailhache
Ynys Môn Emmett Jenner
York Central Cliff Bond
York Outer John Edward Crispin-Bailey
ConstituencyCandidate Name