Green Constituencies

ConstituencyCandidate Name
Aberafan Maesteg Nigel Hill
Aberdeen North Esme Houston
Aberdeen South Guy Ingerson
Aberdeenshire North and Moray East
Airdrie and Shotts
Aldershot Ed Neville
Aldridge-Brownhills Clare Nash
Alloa and Grangemouth Nariese Whyte
Altrincham and Sale West Geraldine Philomena Coggins
Alyn and Deeside Karl Raymond Macnaughton
Amber Valley Matt McGuinness
Angus and Perthshire Glens
Arbroath and Broughty Ferry
Argyll, Bute and South Lochaber
Arundel and South Downs Steve McAuliffe
Ashfield Alexander Coates
Ashford Mandy Rossi
Ashton-under-Lyne Lee Alan Huntbach
Aylesbury Julie Atkins
Ayr, Carrick and Cumnock Korin Matthew Vallance
Banbury Arron John Baker
Bangor Aberconwy Petra Haig
Barking Simon Anthony
Barnsley North Tom Heyes
Barnsley South Trevor Anthony Mayne
Barrow and Furness Lorraine Wrennall
Basildon and Billericay Stewart Goshawk
Basingstoke Michael Howard-Sorrell
Bassetlaw Rachel Sara Reeves
Bath Dom Tristram
Bathgate and Linlithgow Simon Caleb Jay
Battersea Joe Taylor
Beaconsfield Dominick Sebastian Luke Pegram
Beckenham and Penge Ruth Fabricant
Bedford Ben Foley
Belfast East Brian Smyth
Belfast North Mal O'Hara
Belfast South and Mid Down Áine Groogan
Belfast West Ash Jones
Bermondsey and Old Southwark Susan Elizabeth Hunter
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk Neil MacKinnon
Bethnal Green and Stepney Julia Phoebe Gill
Beverley and Holderness Jonathan Stephenson
Bexhill and Battle Jonathan Christopher Kent
Bexleyheath and Crayford George Edgar
Bicester and Woodstock Ian Michael Middleton
Birkenhead Jo Bird
Birmingham Edgbaston Nicola Payne
Birmingham Erdington Karen Trench
Birmingham Hall Green and Moseley Zain Ahmed
Birmingham Hodge Hill and Solihull North Imran Ali Khan
Birmingham Ladywood Zoe Challenor
Birmingham Northfield Robert Andrew Grant
Birmingham Perry Barr Kefentse Dennis
Birmingham Selly Oak Jane Louisa Baston
Birmingham Yardley Roxanne Harmony Green
Bishop Auckland Sarah Louise Hannan
Blackburn Denise Morgan
Blackley and Middleton South Dylan Lewis-Creser
Blackpool North and Fleetwood Tina Rothery
Blackpool South Ben Thomas
Blaenau Gwent and Rhymney Anne Baker
Blaydon and Consett Richard Edwin Simpson
Blyth and Ashington Steve Leyland
Bognor Regis and Littlehampton Carol Jane Birch
Bolsover David John Kesteven
Bolton North East Hanif Alli
Bolton South and Walkden Philip Kochitty
Bolton West Vicki Attenborough
Bootle Neil Anthony Doolin
Boston and Skegness Chris Moore
Bournemouth East Joe Angus Salmon
Bournemouth West Darren Jones
Bracknell Emily Charlotte Torode
Bradford East Celia Hickson
Bradford South Matt Edwards
Bradford West Khalid Mahmood
Braintree Paul Richard Thorogood
Brecon, Radnor and Cwm Tawe Amerjit Rosie Kaur-Dhaliwa
Brent East Nida Alfulaij
Brent West Baston Anthony De'Medici-Jaguar
Brentford and Isleworth Freya Caroline Summersgill
Brentwood and Ongar RJ Learmouth
Bridgend Debra Ann Cooper
Bridgwater Charles Graham
Bridlington and The Wolds Gill Leek
Brigg and Immingham Amie Alissa Watson
Brighton Kemptown and Peacehaven Elaine Hills
Brighton Pavilion Siân Berry
Bristol Central Carla Denyer
Bristol East Ani Stafford-Townsend
Bristol North East Lorraine Antoinette Francis
Bristol North West Mary Page
Bristol South Jaime Breitnauer
Broadland and Fakenham Jan Davis
Bromley and Biggin Hill Caroline Sandes
Bromsgrove Talia Ellis
Broxbourne Owen George Brett
Broxtowe Teresa Yvonne Needham
Buckingham and Bletchley Amanda Onwuemene
Burnley Jack Launer
Burton and Uttoxeter Anna Williams Westwood
Bury North Owain Sutton
Bury South Michael John Welton
Bury St Edmunds and Stowmarket Emma Buckmaster
Caerfyrddin Will Beasley
Caerphilly Mark Thomas
Caithness, Sutherland and Easter Ross Anne Thomas
Calder Valley Kieran Luke Turner
Camborne and Redruth Catherine Hayes
Cambridge Sarah Louise Nicmanis
Cannock Chase Andrea Muckley
Canterbury Henry John Arthur Stanton
Cardiff East Sam Coates
Cardiff North Meg Shepherd-Foster
Cardiff South and Penarth Anthony David Slaughter
Cardiff West Jess Ryan
Carlisle Gavin Hawkton
Carshalton and Wallington Tracey Hague
Castle Point Bob Chapman
Central Ayrshire Tom Kerr
Central Devon Gill Westcott
Central Suffolk and North Ipswich Daniel Robert Pratt
Ceredigion Preseli Tomos Iwan Barlow
Chatham and Aylesford Kim Winterbottom
Cheadle Alexander Frank Richard Drury
Chelmsford Reza Hossain
Chelsea and Fulham Mona Crocker
Cheltenham Daniel Wilson
Chesham and Amersham Justine Collette McPherson Fulford
Chester North and Neston Nick Brown
Chester South and Eddisbury Steve Davies
Chesterfield David John Wadsworth
Chichester Tim Young
Chingford and Woodford Green Chris Brody
Chippenham Declan Baseley
Chipping Barnet David Samuel Farbey
Chorley Mark Tebbutt
Christchurch Susan Graham
Cities of London and Westminster Rajiv Rahul Sinha
City of Durham Jonathan Elmer
Clacton Natasha Osben
Clapham and Brixton Hill Shâo-Lan Yuen
Clwyd East Lee Lavery
Clwyd North Martyn James Hogg
Coatbridge and Bellshill Patrick Pearse McAleer
Colchester Sara Nicola Ruth
Colne Valley Heather Louise Peacock
Congleton Richard Giles McCarthy
Corby and East Northamptonshire Lee Forster
Coventry East Stephen Gray
Coventry North West Esther Mary Reeves
Coventry South Anne Patterson
Cowdenbeath and Kirkcaldy Mags Hall
Cramlington and Killingworth Ian Jones
Crawley Iain Bradley Martin Dickson
Crewe and Nantwich Te Ata Browne
Croydon East Peter Underwood
Croydon South Elaine Denise Garrod
Croydon West Ria Patel
Cumbernauld and Kirkintilloch Anne McCrossan
Dagenham and Rainham Kim Arrowsmith
Darlington Matthew Charles Snedker
Dartford Laura Helen Ker Edie
Daventry Clare Patricia Slater
Derby North Helen Hitchcock
Derby South Sam Ward
Derbyshire Dales Kelda Boothroyd
Dewsbury and Batley Simon John Cope
Didcot and Wantage Sam Casey-Rerhaye
Doncaster Central Jennifer Joanne Rozenfelds
Doncaster East and the Isle of Axholme Paul David Garrett
Doncaster North Tony Nicholson
Dorking and Horley Lisa Claire Scott
Dover and Deal Christine Oliver
Droitwich and Evesham Neil Franks
Dudley Zia Qari
Dulwich and West Norwood Pete Elliott
Dumfries and Galloway Laura Moodie
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale Dominic Ashmole
Dundee Central
Dunfermline and Dollar Ryan Blackadder
Dunstable and Leighton Buzzard Sukhinder Paul Hundal
Dwyfor Meirionnydd Karl Drinkwater
Ealing Central and Acton Kate Crossland
Ealing North Natalia Kubica
Ealing Southall Neil Stephen Reynolds
Earley and Woodley Gary Nicholas Shacklady
Easington Stephen James Ashfield
East Antrim Mark Francis Bailey
East Grinstead and Uckfield Christina Nanna Mary Coleman
East Ham Rosie Beth Pearce
East Hampshire Richard Godfrey Knight
East Kilbride and Strathaven Ann McGuinness
East Londonderry Jen McCahon
East Renfrewshire Karen Sharkey
East Surrey Shasha Khan
East Thanet Steve Roberts
East Wiltshire Emily Marie Herbert
East Worthing and Shoreham Debbie Woudman
Eastbourne Mike Munson
Eastleigh Ben Parry
Edinburgh East and Musselburgh Amanda Faye Grimm
Edinburgh North and Leith Kayleigh Ferguson O'Neill
Edinburgh South Jo Phillips
Edinburgh South West Dan Heap
Edinburgh West James Konrad Puchowski
Edmonton and Winchmore Hill Luke Ashley Balnave
Ellesmere Port and Bromborough Harry Ross Gorman
Eltham and Chislehurst Sam Gabriel
Ely and East Cambridgeshire Andy Cogan
Enfield North Isobel Whittaker
Epping Forest Simon Heap
Epsom and Ewell Stephen Hugh McKenna
Erewash Brent Poland
Erith and Thamesmead Sarah Barry
Esher and Walton Maciej Pawlik
Exeter Andrew Bell
Exmouth and Exeter East Olly Davey
Falkirk Rachel Kidd
Fareham and Waterlooville Baz Marie
Farnham and Bordon Claire Matthes
Faversham and Mid Kent Hannah Temple
Feltham and Heston Katharine Kandelaki
Fermanagh and South Tyrone
Filton and Bradley Stoke James William Nelson
Finchley and Golders Green Steve Parsons
Folkestone and Hythe Marianne Brett
Forest of Dean Chris McFarling
Foyle
Frome and East Somerset Martin Dimery
Fylde Brenden Wilkinson
Gainsborough Vanessa Smith
Gateshead Central and Whickham Rachel Mary Cabral
Gedling Dominic James Berry
Gillingham and Rainham Kate Belmonte
Glasgow East Amy Kettyles
Glasgow North Iris Duane
Glasgow North East Ewan Lewis
Glasgow South Niall Christie
Glasgow South West John Hamelink
Glasgow West Nick Quail
Glastonbury and Somerton Jon Cousins
Glenrothes and Mid Fife
Gloucester Adam Shearing
Godalming and Ash Ruby Tucker
Goole and Pocklington Angela Stone
Gordon and Buchan
Gorton and Denton Amanda Gardner
Gosport Tony Sudworth
Gower Chris Evans
Grantham and Bourne Anne Elizabeth Gayfer
Gravesham Rebecca Drake Hopkins
Great Grimsby and Cleethorpes Ed Fraser
Great Yarmouth Trevor Rawson
Greenwich and Woolwich Stacy Elaine Smith
Guildford Sam Elliot Cordero Peters
Hackney North and Stoke Newington Antoinette Fernandez
Hackney South and Shoreditch Laura-Louise Fairley
Halesowen Emma Catherine Mary Bullard
Halifax Martin John Hey
Hamble Valley Kate Needham
Hamilton and Clyde Valley
Hammersmith and Chiswick Naranee Ruthra-Rajan
Hampstead and Highgate Lorna Jane Russell
Harborough, Oadby and Wigston Darren Woodiwiss
Harlow Yasmin Gregory
Harpenden and Berkhamsted Paul Gregory De Hoest
Harrogate and Knaresborough Shan Oakes
Harrow East Seb Newsam
Harrow West Ruper Nepal George
Hartlepool Jeremy Spyby-Steanson
Harwich and North Essex Andrew Lawrence Canessa
Hastings and Rye Becca Horn
Havant Netty Shepherd
Hayes and Harlington Christine West
Hazel Grove Graham Douglas Reid
Hemel Hempstead Sherief Hassan
Hendon Gabrielle Louise Bailey
Henley and Thame Jo Robb
Hereford and South Herefordshire Diana Stella Toynbee
Herne Bay and Sandwich Thea Barrett
Hertford and Stortford Nick Cox
Hertsmere John Humphries
Hexham Nick Morphet
Heywood and Middleton North
High Peak Joanna Collins
Hinckley and Bosworth Cassie Wells
Hitchin Will Lavin
Holborn and St Pancras David Robert Stansell
Honiton and Sidmouth Henry F Gent
Hornchurch and Upminster Melanie Jane Collins
Hornsey and Friern Barnet Fabio Vollono
Horsham Catherine Mary Ross
Houghton and Sunderland South Richard Peter Bradley
Hove and Portslade Sophie Broadbent
Huddersfield Andrew Varah Cooper
Huntingdon Georgie Hunt
Hyndburn Shabir Fazal
Ilford North Rachel Anne Collinson
Ilford South Syed Siddiqi
Inverclyde and Renfrewshire West Iain Adams Hamilton
Inverness, Skye and West Ross-shire Peter Newman
Ipswich Adria Pittock
Isle of Wight East Vix Lowthion
Isle of Wight West Cameron James Palin
Islington North Sheridan Kates
Islington South and Finsbury Carne Ross
Jarrow and Gateshead East Nic Cook
Keighley and Ilkley John Wood
Kenilworth and Southam Alix Margaret Dearing
Kensington and Bayswater Mona Adam
Kettering Emily Fedorowycz
Kilmarnock and Loudoun Bex Glen
Kingston and Surbiton Debojyoti Das
Kingston upon Hull East Julia Rae Brown
Kingston upon Hull North and Cottingham Kerry Elizabeth Harrison
Kingston upon Hull West and Haltemprice Kevin Scott Paulson
Kingswinford and South Staffordshire Claire McIlvenna
Knowsley Graham Clifford Wickens
Lagan Valley Patricia Denvir
Lancaster and Wyre Jack Lenox
Leeds Central and Headingley Chris Foren
Leeds East Jennifer Norman
Leeds North East Louise Mary Jennings
Leeds North West Mick Bradley
Leeds South Ed Carlisle
Leeds South West and Morley Chris Bell
Leeds West and Pudsey Ann Christine Forsaith
Leicester East Mags Lewis
Leicester South Sharmen Rahman
Leicester West Aasiya Bora
Leigh and Atherton Amelia Jones
Lewes Paul Keene
Lewisham East Mike Herron
Lewisham North Adam Pugh
Lewisham West and East Dulwich Callum Fowler
Leyton and Wanstead Charlotte Lafferty
Lichfield Heather Kirsty McNeillis
Lincoln Sally Anne Horscroft
Liverpool Garston Muryam Sheikh
Liverpool Riverside Chris Coughlan
Liverpool Walton Martyn Madeley
Liverpool Wavertree Tom Crone
Liverpool West Derby Maria Teresa Coughlan
Livingston Cameron Glasgow
Llanelli Karen Laurence
Lothian East Shona McIntosh
Loughborough Hans Zollinger-Ball
Louth and Horncastle Robert William Watson
Lowestoft Toby Alexander Hammond
Luton North Ejel Khan
Luton South and South Bedfordshire Edward Carpenter
Macclesfield Amanda Iremonger
Maidenhead Andrew Stuart Cooney
Maidstone and Malling Stuart Robert Jeffery
Makerfield Maria Holly Deery
Maldon Isobel Jean Campbell Doubleday
Manchester Central Ekua Bayunu
Manchester Rusholme Thirza Amina Asanga-Rae
Manchester Withington Sam Easterby-Smith
Mansfield Phil Shields
Melksham and Devizes Catherine Anne Read
Melton and Syston Alastair James McQuillan
Meriden and Solihull East Shesh Sheshabhatter
Merthyr Tydfil and Aberdare David Peter Griffin
Mid and South Pembrokeshire James Purchase
Mid Bedfordshire Cade Sibley
Mid Buckinghamshire Greg Smith
Mid Cheshire Mark Richard Green
Mid Derbyshire Gez Kinsella
Mid Dorset and North Poole Ben Pantling
Mid Dunbartonshire Carolynn Scrimgeour
Mid Leicestershire Tony Deakin
Mid Norfolk Ash Haynes
Mid Sussex Deanna Nicholson
Mid Ulster
Middlesbrough and Thornaby East Matthew Gareth Harris
Middlesbrough South and East Cleveland Rowan McLaughlin
Midlothian
Milton Keynes Central Frances Bonney
Milton Keynes North Alan Francis
Mitcham and Morden Pippa Maslin
Monmouthshire Ian Chandler
Montgomeryshire and Glyndwr Jeremy David Brignell-Thorp
Moray West, Nairn and Strathspey Draeyk Van Der Horn
Morecambe and Lunesdale Gina Dowding
Motherwell, Wishaw and Carluke Gordon Thomas Miller
Na h-Eileanan an Iar
Neath and Swansea East Jan Dowden
New Forest East Simon Graham King
New Forest West Anna Collar
Newark Michael Andrew Ackroyd
Newbury Steve Masters
Newcastle upon Tyne Central and West John Pearson
Newcastle upon Tyne East and Wallsend Matt Williams
Newcastle upon Tyne North Sarah Peters
Newcastle-under-Lyme Jennifer Leigh Hibell
Newport East Lauren James
Newport West and Islwyn Kerry Vosper
Newry and Armagh
Newton Abbot Pauline Wynter
Newton Aycliffe and Spennymoor Jack Paul Hughes
Normanton and Hemsworth Ashton Victor Howick
North Antrim
North Ayrshire and Arran Cara McKee
North Bedfordshire Philippa Deirdre Nell Fleming
North Cornwall Lance Symonds
North Cotswolds Chloe Isobel Turner
North Devon Cas Lay
North Dorset Ken Huggins
North Down Barry McKee
North Durham Sunny Peter Moon-Schott
North East Cambridgeshire Andrew Crawford
North East Derbyshire Frank Adlington-Stringer
North East Fife Morven Ovenstone-Jones
North East Hampshire Mohamed Jahan Raj Miah
North East Hertfordshire Vicky Burt
North East Somerset and Hanham Edmund Stuart Cannon
North Herefordshire Ellie Chowns
North Norfolk Liz Dixon
North Northumberland Jan Rosen
North Shropshire Craig David Emery
North Somerset Oscar Livesey-Lodwick
North Warwickshire and Bedworth Alison Natasha Wilson
North West Cambridgeshire Elliot Alister Tong
North West Essex Edward Vernon Gildea
North West Hampshire Hina West
North West Leicestershire Carl Cheswick Benfield
North West Norfolk Michael De Whalley
Northampton North Eishar Kaur Bassan
Northampton South Simon Sneddon
Norwich North Ben Price
Norwich South Jamie Osborn
Nottingham East Rosemary Palmer
Nottingham North and Kimberley Sam Harvey
Nottingham South Cath Sutherland
Nuneaton Keith Kondakor
Old Bexley and Sidcup Brad Davies
Oldham East and Saddleworth Fesl Reza Khan
Oldham West, Chadderton and Royton Samsuzzaman Syed
Orkney and Shetland Alex Armitage
Orpington Seamus William John McCauley
Ossett and Denby Dale Neil Doig
Oxford East Sushila Dhall
Oxford West and Abingdon Chris Goodall
Paisley and Renfrewshire North Jen Bell
Paisley and Renfrewshire South Athol Bond
Peckham Claire Frances Sheppard
Pendle and Clitheroe Paul James Graham
Penistone and Stocksbridge Andy Davies
Penrith and Solway Susan Jane Denham-Smith
Perth and Kinross-shire
Peterborough Nicola Day
Plymouth Moor View Georgia Nelson
Plymouth Sutton and Devonport Cam Hayward
Pontefract, Castleford and Knottingley Olli Watkins
Pontypridd Angela Marie Gerrard Karadog
Poole Sarah Catherine Ward
Poplar and Limehouse Nathalie Sylvia Bienfait
Portsmouth North Duncan Stuart Robinson
Portsmouth South Elliott Lee
Preston Isabella Metcalf-Riener
Putney Fergal Joseph McEntee
Queens Park and Maida Vale Vivien Aviva Lichtenstein
Rawmarsh and Conisbrough Tom Hill
Rayleigh and Wickford Chris Taylor
Reading Central Dave McElroy
Reading West and Mid Berkshire Carolyne Lindsey Culver
Redcar Ruth Hatton
Redditch David Thain
Reigate Jonathan Christopher St Aubyn Essex
Rhondda and Ogmore Christine Glossop
Ribble Valley Caroline Elizabeth Montague
Richmond and Northallerton Kevin Foster
Richmond Park Chas Warlow
Rochdale Martyn Savin
Rochester and Strood Cat Jamieson
Romford David Hughes
Romsey and Southampton North Connor Edward Shaw
Rossendale and Darwen Bob Bauld
Rother Valley Paul Neville Martin
Rotherham Tony Mabbott
Rugby Becca Stevenson
Ruislip, Northwood and Pinner Jess Lee
Runcorn and Helsby Chris Copeman
Runnymede and Weybridge Steven Lee Ringham
Rushcliffe Richard Mallender
Rutherglen
Rutland and Stamford Emma Louise Baker
Salford Wendy Olsen
Salisbury Barney Norris
Scarborough and Whitby Annette Hudspeth
Scunthorpe Nick Cox
Sefton Central Kieran Peter Andrew John Dams
Selby Angela Oldershaw
Sevenoaks Laura Marie Manston
Sheffield Brightside and Hillsborough Christine Gilligan Kubo
Sheffield Central Angela Argenzio
Sheffield Hallam Jason Leman
Sheffield Heeley Alexi James Dimond
Sheffield South East Hannah Kate Nicklin
Sherwood Forest Sheila Greatrex-White
Shipley Kevin Robert Warnes
Shrewsbury Julian Dean
Sittingbourne and Sheppey Sam Banks
Skipton and Ripon Andy Brown
Sleaford and North Hykeham Martin Christopher Blake
Slough Julian Edward Jubal Edmonds
Smethwick Roderick Andrew MacRorie
Solihull West and Shirley Max McLoughlin
South Antrim Lesley Veronica
South Basildon and East Thurrock Elizabeth Margaret Rose Grant
South Cambridgeshire Miranda Fyfe
South Cotswolds Bob Eastoe
South Derbyshire Aruhan Maratovna Galieva
South Devon Robert Bagnall
South Dorset Catherine Bennett
South Down Declan Paul Walsh
South East Cornwall Martin Corney
South Holland and The Deepings Rhys Baker
South Leicestershire Mike Jelfs
South Norfolk Catherine Joanna Rowett
South Northamptonshire Emmie Williamson
South Ribble Stephani Karyim Mok
South Shields David Roger Francis
South Shropshire Hilary Rabour Houchin Wendt
South Suffolk Jessie Kate Carter
South West Devon Lauren Elizabeth McLay
South West Hertfordshire Narinder Sian
South West Norfolk Pallavi Devulapalli
South West Wiltshire Fay Whitfield
Southampton Itchen Neil McKinnon Lyon Kelly
Southampton Test Katherine Jane Barbour
Southend East and Rochford Simon Ashley Cross
Southend West and Leigh Tilly Hogrebe
Southgate and Wood Green Charith Abeysinghe Gunawardena
Southport Edwin Gordon Black
Spelthorne Manu Singh
Spen Valley Martin Price
St Albans Simon Jonathan Grover
St Austell and Newquay Amanda Pennington
St Helens North Daniel Thomas
St Helens South and Whiston Terence Stephen Price
St Ives Ian Flindall
St Neots and Mid Cambridgeshire Kathryn Rose Mercedes Fisher
Stafford Scott Nathaniel Spencer
Staffordshire Moorlands Helen Stead
Stalybridge and Hyde Robert Anton Hodgetts-Haley
Stevenage Paul James Dawson
Stirling and Strathallan Andrew Adam
Stockport Helena Julia Mellish
Stockton North Samuel Ernest Bradford
Stockton West Anna-Maria Toms
Stoke-on-Trent Central Adam William Colclough
Stoke-on-Trent North Josh Harris
Stoke-on-Trent South Peggy Wiseman
Stone, Great Wyrley and Penkridge Danni Braine
Stourbridge Stephen James Price
Strangford Alexandra Braidner
Stratford and Bow Joe Hudson-Small
Stratford-on-Avon Doug Rouxel
Streatham and Croydon North Scott Ainslie
Stretford and Urmston Daniel Adam Jerrome
Stroud Pete Kennedy
Suffolk Coastal Julian Cusack
Sunderland Central Rachel Sara Featherstone
Surrey Heath Jon Campbell
Sussex Weald Austin Peter Henderson
Sutton and Cheam Aasha Anam
Sutton Coldfield Ben Auton
Swansea West Peter Kenneth Jones
Swindon North Andy Bentley
Swindon South Roderick George Hebden
Tamworth Susan Gail Howarth
Tatton Nigel Robert Hennerley
Taunton and Wellington Ryan Frederick Trower
Telford John Adams
Tewkesbury Cate Cody
The Wrekin Pat McCarthy
Thirsk and Malton Richard McLane
Thornbury and Yate Alexandra Jenner-Fust
Thurrock Eugene McCarthy
Tipton and Wednesbury Mark Nicholas Redding
Tiverton and Minehead Laura Buchanan
Tonbridge Anna Victoria Cope
Tooting Nick Humberstone
Torbay Charlie West
Torfaen Philip Davies
Torridge and Tavistock Judy Maciejowska
Tottenham David Anthony Craig
Truro and Falmouth Karen La Borde
Tunbridge Wells John Anthony Hurst
Twickenham Chantal Lyn Kerr-Sheppard
Tynemouth Chloe-Louise Reilly
Upper Bann
Uxbridge and South Ruislip Sarah Green
Vale of Glamorgan Lynden Mack
Vauxhall and Camberwell Green Catherine Dawkins
Wakefield and Rothwell Ashley Theo Blue Routh
Wallasey Jane Elizabeth Turner
Walsall and Bloxwich Sadat Hussain
Walthamstow Rosalind Ayo Rowlands
Warrington North Hannah Kathrine Spencer
Warrington South Stephanie Davies
Warwick and Leamington Hema Yellapragada
Washington and Gateshead South Michal Chantkowski
Watford Arran Bowen-La Grange
Waveney Valley Adrian Philip Ramsay
Weald of Kent Kate Walder
Wellingborough and Rushden Paul Michael Mannion
Wells and Mendip Hills Peter Alexander Welsh
Welwyn Hatfield Sarah Butcher
West Aberdeenshire and Kincardine William Stanley Raymond Linegar
West Bromwich Gita Joshi
West Dorset Kevin Clayton
West Dunbartonshire Paula Baker
West Ham and Beckton Rob Callender
West Lancashire Charlotte Marian Houltram
West Suffolk Mark Ereira
West Tyrone
West Worcestershire Natalie McVey
Westmorland and Lonsdale Phil Clayton
Weston-super-Mare Thomas Daw
Wetherby and Easingwold Arnold Francis Warneken
Whitehaven and Workington Jill Perry
Widnes and Halewood Nancy Mills
Wigan Jane Frances Leicester
Wimbledon Rachel Eileen Brooks
Winchester Lorraine Estelle
Windsor Michael Edward Boyle
Wirral West Gail Jenkinson
Witham James Edward Abbott
Witney Andrew Peter Prosser
Woking Nataly Suzana Anderson
Wokingham Merv Boniface
Wolverhampton North East Kwaku Tano-Yeboah
Wolverhampton South East Paul Anthony Darke
Wolverhampton West Andrea Cantrill
Worcester Tor Pingree
Worsley and Eccles David Jones
Worthing West Sonya Lynne Mallin
Wrexham Tim Morgan
Wycombe Catherine Bunting
Wyre Forest John Edward Davis
Wythenshawe and Sale East Melanie Jane Earp
Yeovil Serena Angela Wootton
Ynys Môn Martin Schwaller
York Central Lars Kramm
York Outer Michael Kearney
ConstituencyCandidate Name