Lib Dem Constituencies

ConstituencyCandidate Name
Aberafan Maesteg Justin Griffiths
Aberdeen North Desmond Bouse
Aberdeen South Jeff Goodhall
Aberdeenshire North and Moray East Ian Bailey
Airdrie and Shotts Lewis Younie
Aldershot Paul Harris
Aldridge-Brownhills Ian Anthony George Garrett
Alloa and Grangemouth Adrian May
Altrincham and Sale West Jane Brophy
Alyn and Deeside Richard David Marbrow
Amber Valley Kate Smith
Angus and Perthshire Glens Claire Margaret McLaren
Arbroath and Broughty Ferry David Ronald Evans
Argyll, Bute and South Lochaber Alan Reid
Arundel and South Downs Richard James Allen
Ashfield Daniel Holmes
Ashford Adam James Rowledge
Ashton-under-Lyne Dominic Francis Thomas Hardwick
Aylesbury Steve Lambert
Ayr, Carrick and Cumnock Paul Kennedy
Banbury Liz Adams
Bangor Aberconwy Rachael Roberts
Barking Charley Hasted
Barnsley North Penny Baker
Barnsley South Simon William Clement-Jones
Barrow and Furness Adrian Waite
Basildon and Billericay Edward Krishan Sainsbury
Basingstoke Richard Mark Whelan
Bassetlaw Helen Louise Tamblyn-Saville
Bath Wera Benedicta Hobhouse
Bathgate and Linlithgow Sally Pattle
Battersea Francis Edward Vaudrey Chubb
Beaconsfield Anna Victoria Crabtree
Beckenham and Penge Chloe-Jane Ross
Bedford Henry Paul Vann
Belfast East
Belfast North
Belfast South and Mid Down
Belfast West
Bermondsey and Old Southwark Rachel Elizabeth Bentley
Berwickshire, Roxburgh and Selkirk Ray Georgeson
Bethnal Green and Stepney Rabina Khan
Beverley and Holderness Denis Healy
Bexhill and Battle Becky Jones
Bexleyheath and Crayford David McBride
Bicester and Woodstock Calum Alexander Miller
Birkenhead Stuart Edward Kelly
Birmingham Edgbaston Colin Frances Green
Birmingham Erdington Farzana Ann Aslam
Birmingham Hall Green and Moseley Izzy Knowles
Birmingham Hodge Hill and Solihull North Qasim Mohammed Esak
Birmingham Ladywood Lee James Dargue
Birmingham Northfield Jerry Evans
Birmingham Perry Barr Sabah Hamed
Birmingham Selly Oak David Stephen Radcliffe
Birmingham Yardley Roger Kingdon Harmer
Bishop Auckland Helen Diana Cross
Blackburn Adam John Thomas Waller-Slack
Blackley and Middleton South Iain Donaldson
Blackpool North and Fleetwood Bill Greene
Blackpool South Andrew Kevin Cregan
Blaenau Gwent and Rhymney Jackie Charlton
Blaydon and Consett Vicky Anderson
Blyth and Ashington Stephen Anthony Psallidas
Bognor Regis and Littlehampton Henry Jones
Bolsover David Martin Hancock
Bolton North East Rebecca Ann Forrest
Bolton South and Walkden Gemma Jane Bowker
Bolton West Donald Andrew McIntosh
Bootle John Gibson
Boston and Skegness Richard Gordon Lloyd
Bournemouth East Jon Martin Nicholas
Bournemouth West Jeff Hanna
Bracknell Katie Mansfield
Bradford East Robert Michael St John O'Carroll
Bradford South Anthony John Smith
Bradford West Imad Uddin Ahmed
Braintree Kieron Anthony Franks
Brecon, Radnor and Cwm Tawe David Chadwick
Brent East Jonny Singh
Brent West Paul Lorber
Brentford and Isleworth Kuldev Singh Sehra
Brentwood and Ongar David John Kendall
Bridgend Claire Margaret Waller
Bridgwater Claire Ivy Grace Sully
Bridlington and The Wolds Jayne Phoenix
Brigg and Immingham Eleanor Anne Christine Rylance
Brighton Kemptown and Peacehaven Stewart Malcolm Stone
Brighton Pavilion Ashley Ridley
Bristol Central Nicholas John Coombes
Bristol East Tony Sutcliffe
Bristol North East Louise Harris
Bristol North West Caroline Louise Gooch
Bristol South Andrew Charles Brown
Broadland and Fakenham Leyla Hannbeck
Bromley and Biggin Hill Julie Ireland
Bromsgrove David Joseph Nicholl
Broxbourne Nick Belfitt
Broxtowe James Collis
Buckingham and Bletchley Dominic Dyer
Burnley Gordon Birtwistle
Burton and Uttoxeter Sarah Murray
Bury North Mark Lindsay Alcock
Bury South Andrew Page
Bury St Edmunds and Stowmarket Peter McDonald
Caerfyrddin Nick Beckett
Caerphilly Steve Aicheler
Caithness, Sutherland and Easter Ross Jamie Stone
Calder Valley Donal Antony Martin O'Hanlon
Camborne and Redruth Thalia Simone Marrington
Cambridge Cheney Payne
Cannock Chase Elizabeth Jewkes
Canterbury Russ Timpson
Cardiff East Rodney Berman
Cardiff North Irfan Latif
Cardiff South and Penarth Alex Wilson
Cardiff West Manda Rigby
Carlisle Brian Kevin Wernham
Carshalton and Wallington Bobby Dean
Castle Point James Willis
Central Ayrshire Elaine Ford
Central Devon Mark Wooding
Central Suffolk and North Ipswich Brett Alistair Mickelburgh
Ceredigion Preseli Mark Fraser Williams
Chatham and Aylesford Nicholas Chan
Cheadle Tom Morrison
Chelmsford Marie Goldman
Chelsea and Fulham Blaise Maxime Pascal Baquiche
Cheltenham Max Wilkinson
Chesham and Amersham Sarah Louise Green
Chester North and Neston Steve Gribbon
Chester South and Eddisbury Rob Herd
Chesterfield Ian Philip Barfield
Chichester Jess Brown-Fuller
Chingford and Woodford Green Josh Hadley
Chippenham Sarah Gibson
Chipping Barnet Mark James Durrant
Chorley
Christchurch Mike Cox
Cities of London and Westminster Edward Lucas
City of Durham Mark Ashley Wilkes
Clacton Matthew Bensilum
Clapham and Brixton Hill Ben Curtis
Clwyd East Alec Dauncey
Clwyd North David James Wilkins
Coatbridge and Bellshill Emma Farthing
Colchester Martin Goss
Colne Valley Katharine Nichola Lilian Macy
Congleton Paul Michael Duffy
Corby and East Northamptonshire Chris Lofts
Coventry East Mike Massimi
Coventry North West Tom Holder
Coventry South Stephen John Richmond
Cowdenbeath and Kirkcaldy Fraser John Ashmore Graham
Cramlington and Killingworth Thom Campion
Crawley Lee Daniel Gibbs
Crewe and Nantwich Matthew Cameron Theobald
Croydon East Andrew John Pelling
Croydon South Richard Michael Howard
Croydon West Jahir Hussain
Cumbernauld and Kirkintilloch Adam Harley
Dagenham and Rainham Francesca Rose Flack
Darlington Simon Thorley
Dartford Kyle Grenville Albert Marsh
Daventry Jonathan William Harris
Derby North John Nicholas Sweeney
Derby South Joe Naitta
Derbyshire Dales Robert James Court
Dewsbury and Batley John Edward Rossington
Didcot and Wantage Olly Glover
Doncaster Central Greg Ruback
Doncaster East and the Isle of Axholme Nicola Jane Turner
Doncaster North Jonathan Graham Harston
Dorking and Horley Chris Coghlan
Dover and Deal Penelope Laetitia James
Droitwich and Evesham Oliver Walker
Dudley Ian Flynn
Dulwich and West Norwood Donna Harris
Dumfries and Galloway Iain McDonald
Dumfriesshire, Clydesdale and Tweeddale Drummond Begg
Dundee Central Daniel John Coleman
Dunfermline and Dollar Lauren Buchanan-Quigley
Dunstable and Leighton Buzzard Emma Louise Holland-Lindsay
Dwyfor Meirionnydd Phoebe Jenkins
Ealing Central and Acton Alastair Martin Beverly Mitton
Ealing North Craig William O'Donnell
Ealing Southall Tariq Mahmood
Earley and Woodley Tahir Maher
Easington Tony Ferguson
East Antrim
East Grinstead and Uckfield Benedict Edward Dempsey
East Ham Hillary Victoria Briffa
East Hampshire Dominic David William Martin
East Kilbride and Strathaven Aisha Mir
East Londonderry
East Renfrewshire Alan Grant
East Surrey Claire Malcolmson
East Thanet Jai Singh
East Wiltshire David Kinnaird
East Worthing and Shoreham David Peter Batchelor
Eastbourne Josh Babarinde
Eastleigh Liz Jarvis
Edinburgh East and Musselburgh Charles Dundas
Edinburgh North and Leith Mike Andersen
Edinburgh South Andy Williamson
Edinburgh South West Bruce Roy Wilson
Edinburgh West Christine Anne Jardine
Edmonton and Winchmore Hill Tim Martin
Ellesmere Port and Bromborough Chris Carubia
Eltham and Chislehurst Ulysse Abbate
Ely and East Cambridgeshire Charlotte Kathryn Bourne Cane
Enfield North Guy Russo
Epping Forest Jon Whitehouse
Epsom and Ewell Helen Elaine Maguire
Erewash James Martin Archer
Erith and Thamesmead Pierce Chalmers
Esher and Walton Monica Harding
Exeter Will Aczel
Exmouth and Exeter East Paul Arnott
Falkirk Tim McKay
Fareham and Waterlooville Bella Hewitt
Farnham and Bordon Khalil Ali Yousuf
Faversham and Mid Kent Hannah Amanda Perkin
Feltham and Heston Dhruv Sengupta
Fermanagh and South Tyrone
Filton and Bradley Stoke Benet Allen
Finchley and Golders Green Sarah Hoyle
Folkestone and Hythe Larry Ngan
Forest of Dean James Michael Joyce
Foyle
Frome and East Somerset Anna Elizabeth Sabine
Fylde Mark George Jewell
Gainsborough Lesley Rollings
Gateshead Central and Whickham Ron Beadle
Gedling Tad Jones
Gillingham and Rainham Stuart James Bourne
Glasgow East Matthew James Clark
Glasgow North Daniel John O'Malley
Glasgow North East Sheila Thomson
Glasgow South Peter Michael McLaughlin
Glasgow South West Paul McGarry
Glasgow West James Stuart Calder
Glastonbury and Somerton Sarah Joanne Dyke
Glenrothes and Mid Fife Jill Reilly
Gloucester Rebecca Jane Trimnell
Godalming and Ash Paul David Follows
Goole and Pocklington Dale Richard Needham
Gordon and Buchan Conrad James Wood
Gorton and Denton John Reid
Gosport Tim Bearder
Gower Franck Ngoie Banza
Grantham and Bourne John William Vincent
Gravesham Ukonu Obasi
Great Grimsby and Cleethorpes John Craig Lawson
Great Yarmouth Fionna Tod
Greenwich and Woolwich Chris Annous
Guildford Zöe Louise Franklin
Hackney North and Stoke Newington Rebecca Jones
Hackney South and Shoreditch Theo Roos
Halesowen Ryan Ashley Priest
Halifax Samuel James Jackson
Hamble Valley Prad Bains
Hamilton and Clyde Valley Kyle Burns
Hammersmith and Chiswick Eraj Rostaqi
Hampstead and Highgate Scott Emery
Harborough, Oadby and Wigston Phil Knowles
Harlow Riad Mannan
Harpenden and Berkhamsted Victoria Collins
Harrogate and Knaresborough Tom Gordon
Harrow East Reetendra Nath Banerji
Harrow West Chris Noyce
Hartlepool Peter James Maughan
Harwich and North Essex Natalie Sommers
Hastings and Rye Guy Gillan Harris
Havant Gayathri Sathyanath
Hayes and Harlington Alexander Martin Cunliffe
Hazel Grove Lisa Smart
Hemel Hempstead Sammy Barry-Mears
Hendon Clareine Enderby
Henley and Thame Freddie Van Mierlo
Hereford and South Herefordshire Dan Powell
Herne Bay and Sandwich Angie Curwen
Hertford and Stortford Helen Rosemary Campbell
Hertsmere Emma Matanle
Hexham Nick Cott
Heywood and Middleton North Tom Shaw
High Peak Peter John Hirst
Hinckley and Bosworth Michael Timothy Mullaney
Hitchin Chris Lucas
Holborn and St Pancras Charlie Clinton
Honiton and Sidmouth Richard J Foord
Hornchurch and Upminster Ian Victor Sanderson
Hornsey and Friern Barnet Dawn Barnes
Horsham John Laurence Milne
Houghton and Sunderland South Paul Edgeworth
Hove and Portslade Michael Wang
Huddersfield Jan Alexander Dobrucki
Huntingdon Mark Timothy Argent
Hyndburn Beth Waller-Slack
Ilford North Fraser Kingsley Coppin
Ilford South Richard Clare
Inverclyde and Renfrewshire West Ross Stalker
Inverness, Skye and West Ross-shire Angus MacDonald
Ipswich James Peter Charles Sandbach
Isle of Wight East Michael Lilley
Isle of Wight West Nick Stuart
Islington North Vikas Aggarwal
Islington South and Finsbury Terry Stacy
Jarrow and Gateshead East James Rickelton
Keighley and Ilkley Chris Adams
Kenilworth and Southam Jenny Wilkinson
Kensington and Bayswater William Houngbo
Kettering Sarah Ryan
Kilmarnock and Loudoun Edward Thornley
Kingston and Surbiton Ed Davey
Kingston upon Hull East Bob Morgan
Kingston upon Hull North and Cottingham Craig Charles Woolmer
Kingston upon Hull West and Haltemprice Linda Jane Johnson
Kingswinford and South Staffordshire Gully Bansal
Knowsley Kate Tipton
Lagan Valley
Lancaster and Wyre Matt Severn
Leeds Central and Headingley Chris Howley
Leeds East Tobie James Abel
Leeds North East Gary Busuttil
Leeds North West Ryk Downes
Leeds South George Sykes
Leeds South West and Morley Michael James Fox
Leeds West and Pudsey Dan Walker
Leicester East Zuffar Iqbal Haq
Leicester South Carol Weaver
Leicester West Benjamin Feist
Leigh and Atherton Stuart David Thomas
Lewes James Neville MacCleary
Lewisham East Callum James Littlemore
Lewisham North Jean Raili Branch
Lewisham West and East Dulwich Josh Matthews
Leyton and Wanstead Tara Copeland
Lichfield Paul William Wakelin Ray
Lincoln Clare Frances Smalley
Liverpool Garston John Hyland
Liverpool Riverside Rebecca Turner
Liverpool Walton Sean Cadwallader
Liverpool Wavertree Rob McAlister-Bell
Liverpool West Derby Kayleigh Halpin
Livingston Caron Lindsay
Llanelli Chris Passmore
Lothian East Duncan Dunlop
Loughborough Ian Robert Sharpe
Louth and Horncastle Ross David Pepper
Lowestoft Adam Robertson
Luton North Sean Prendergast
Luton South and South Bedfordshire Dominic Griffiths
Macclesfield Neil Connan Christian
Maidenhead Joshua Peter Reynolds
Maidstone and Malling David Sandru Naghi
Makerfield John Charles Skipworth
Maldon Simon John Burwood
Manchester Central Chris Joanne Northwood
Manchester Rusholme
Manchester Withington Richard Kilpatrick
Mansfield Michael Barry Wyatt
Melksham and Devizes Brian Mathew
Melton and Syston Andy Konieczko
Meriden and Solihull East Sunny Virk
Merthyr Tydfil and Aberdare Jade Smith
Mid and South Pembrokeshire Alistair Ronald Cameron
Mid Bedfordshire Stuart Francis Roberts
Mid Buckinghamshire Anja Schaefer
Mid Cheshire Jack Price-Harbach
Mid Derbyshire Barry Ian Holliday
Mid Dorset and North Poole Vikki Slade
Mid Dunbartonshire Susan Murray
Mid Leicestershire Ian Carmichael Bradwell
Mid Norfolk Stuart Howard
Mid Sussex Alison Elizabeth Bennett
Mid Ulster
Middlesbrough and Thornaby East Mo Waqas
Middlesbrough South and East Cleveland Jemma Joy
Midlothian Ross Laird
Milton Keynes Central James Cox
Milton Keynes North Clare Tevlin
Mitcham and Morden Jenifer Gould
Monmouthshire William Denston Powell
Montgomeryshire and Glyndwr Glyn Preston
Moray West, Nairn and Strathspey Neil Alexander
Morecambe and Lunesdale Peter Jackson
Motherwell, Wishaw and Carluke Hayley Bennie
Na h-Eileanan an Iar Jamie Dobson
Neath and Swansea East Helen Ceri Clarke
New Forest East Caroline Louise Rackham
New Forest West Jack Davies
Newark David Kenneth Watts
Newbury Lee Raymond James Dillon
Newcastle upon Tyne Central and West Ali Avaei
Newcastle upon Tyne East and Wallsend Mark William Ridyard
Newcastle upon Tyne North Aidan King
Newcastle-under-Lyme Nigel Jones
Newport East John Miller
Newport West and Islwyn Mike Hamilton
Newry and Armagh
Newton Abbot Martin Wrigley
Newton Aycliffe and Spennymoor Anne-Marie Curry
Normanton and Hemsworth Craig Dobson
North Antrim
North Ayrshire and Arran Gillian Cole-Hamilton
North Bedfordshire Joanna Beata Szaub-Newton
North Cornwall Ben Maguire
North Cotswolds Paul Richard Hodgkinson
North Devon Ian Roome
North Dorset Gary Jackson
North Down
North Durham Craig Martin
North East Cambridgeshire David Chalmers
North East Derbyshire Ross Shipman
North East Fife Wendy Anne Chamberlain
North East Hampshire Alex Brewer
North East Hertfordshire Ruth Brown
North East Somerset and Hanham Dine Romero
North Herefordshire Cat Hornsey
North Norfolk Steff Aquarone
North Northumberland Natalie Younes
North Shropshire Helen Margaret Lilian Morgan
North Somerset Ash Cartman
North Warwickshire and Bedworth Guy Michael Clinton Burchett
North West Cambridgeshire Bridget Smith
North West Essex Smita Rajesh
North West Hampshire Luigi Stefano John Gregori
North West Leicestershire Alice Delemare
North West Norfolk Rob Colwell
Northampton North Christopher Gordon Leggett
Northampton South Jill Susan Hope
Norwich North Chika Bilikisu Akinwale
Norwich South Sean Timothy Bennett
Nottingham East Anita Prabharkar
Nottingham North and Kimberley David Reuben Schmitz
Nottingham South Christina Morgan-Danvers
Nuneaton Joy Temitayo Salaja
Old Bexley and Sidcup Adrian James Hyyrylainen-Trett
Oldham East and Saddleworth Sam Al-Hamdani
Oldham West, Chadderton and Royton Hannah Kitching
Orkney and Shetland Alistair Carmichael
Orpington Graeme Lee Casey
Ossett and Denby Dale James Andrew Wilkinson
Oxford East Theodore Ernest Jupp
Oxford West and Abingdon Layla Michelle Moran
Paisley and Renfrewshire North Grant Toghill
Paisley and Renfrewshire South Jack William George Clark
Peckham David Michael Watson
Pendle and Clitheroe Anna Corrina Fryer
Penistone and Stocksbridge Rob Reiss
Penrith and Solway Julia Catherine Weir Aglionby
Perth and Kinross-shire Amanda Clark
Peterborough Nick Sandford
Plymouth Moor View Sarah Martin
Plymouth Sutton and Devonport Holly Greenbury-Pullen
Pontefract, Castleford and Knottingley Jamie Luke Needle
Pontypridd David Mathias
Poole Oliver John Walters
Poplar and Limehouse Richard Dominic Flowers
Portsmouth North Simon James Dodd
Portsmouth South Charlie Murphy
Preston Neil George Darby
Putney Kieren Michael McCarthy
Queens Park and Maida Vale Helen June Baxter
Rawmarsh and Conisbrough Paul Horton
Rayleigh and Wickford Stewart Adrian Mott
Reading Central Henry David Wright
Reading West and Mid Berkshire Helen Clare Belcher
Redcar Chris Jones
Redditch Andrew Paul Fieldsend-Roxborough
Reigate Mark David Johnston
Rhondda and Ogmore Gerald Leslie Francis
Ribble Valley John Potter
Richmond and Northallerton Daniel George Callaghan
Richmond Park Sarah Olney
Rochdale Andy Kelly
Rochester and Strood Graham David Colley
Romford Thomas Patrick Clarke
Romsey and Southampton North Geoff Cooper
Rossendale and Darwen Rowan Edward Fitton
Rother Valley Colin David Taylor
Rotherham Adam Jonathon Carter
Rugby Richard Guy Dickson
Ruislip, Northwood and Pinner Jonathan Michael Banks
Runcorn and Helsby Chris Rowe
Runnymede and Weybridge Ellen Nicholson
Rushcliffe Greg Webb
Rutherglen Gloria Adebo
Rutland and Stamford James Robert Moore
Salford Jake Austin
Salisbury Victoria Susan Charleston
Scarborough and Whitby Robert Graham Lockwood
Scunthorpe Cahal Burke
Sefton Central Gareth Lloyd-Johnson
Selby Christian Maurice Vassie
Sevenoaks Richard Giles Streatfeild
Sheffield Brightside and Hillsborough William Harvey Sapwell
Sheffield Central Sam Christmas
Sheffield Hallam Shaffaq Mohammed
Sheffield Heeley Rebecca Rachael Louise Atkinson
Sheffield South East Sophie Jane Thornton
Sherwood Forest David Paul Dobbie
Shipley Graham Richard Reed
Shrewsbury Alex Wagner
Sittingbourne and Sheppey Frances Catherine Kneller
Skipton and Ripon Andrew Murday
Sleaford and North Hykeham Matthew Ray Winnington
Slough Chelsea Whyte
Smethwick Oliver James Patrick
Solihull West and Shirley Ade Adeyemo
South Antrim
South Basildon and East Thurrock Dave Thomas
South Cambridgeshire Pippa Heylings
South Cotswolds Roz Savage
South Derbyshire Lucy Helen Care
South Devon Caroline Jane Voaden
South Dorset Matt Bell
South Down
South East Cornwall Colin Martin
South Holland and The Deepings Jack Matthew Braginton
South Leicestershire Paul Michael Hartshorn
South Norfolk Christopher John Brown
South Northamptonshire Stewart Tolley
South Ribble Ange Turner
South Shields Jonathan Aibi
South Shropshire Matthew Green
South Suffolk Tom Bartleet
South West Devon Julian Brazil
South West Hertfordshire Sally Symington
South West Norfolk Josie Ratcliffe
South West Wiltshire Bret Sheldon Palmer
Southampton Itchen James Edward Batho
Southampton Test Thomas Stephen Gravatt
Southend East and Rochford James Joseph Allen
Southend West and Leigh Stephen Joseph Cummins
Southgate and Wood Green Lauren Fulbright
Southport Erin Victoria Harvey
Spelthorne Harry Boparai
Spen Valley Alison Brelsford
St Albans Daisy Cooper
St Austell and Newquay Joanna Nora Kenny
St Helens North Pat Moloney
St Helens South and Whiston Brian Thomas Spencer
St Ives Andrew George
St Neots and Mid Cambridgeshire Ian Fraser Sollom
Stafford Peter Emil Andras
Staffordshire Moorlands Graham John Oakes
Stalybridge and Hyde Kamala Kugan
Stevenage Lisa Nash
Stirling and Strathallan Hamish Taylor
Stockport Wendy Meikle
Stockton North Jo Barton
Stockton West Nigel Frederick Boddy
Stoke-on-Trent Central Laura McCarthy
Stoke-on-Trent North Lucy Ann Hurds
Stoke-on-Trent South Alec Sandiford
Stone, Great Wyrley and Penkridge Sam Harper-Wallis
Stourbridge Christopher Ashley Bramall
Strangford
Stratford and Bow Janey Salliann Little
Stratford-on-Avon Manuela Perteghella
Streatham and Croydon North Claire Elizabeth Bonham
Stretford and Urmston Mark Clayton
Stroud George William James
Suffolk Coastal Julia Ewart
Sunderland Central Niall Dane Hodson
Surrey Heath Al Pinkerton
Sussex Weald Danielle Newsom
Sutton and Cheam Luke Taylor
Sutton Coldfield John Paul Sweeney
Swansea West Michael Ely O'Carroll
Swindon North Flo Clucas
Swindon South Matthew David McCabe
Tamworth Jed Marson
Tatton Jonathan Smith
Taunton and Wellington Gideon John Amos
Telford Jo McKenna
Tewkesbury Cameron Thomas
The Wrekin Anthony Lowe
Thirsk and Malton Steve Mason
Thornbury and Yate Claire Louise Young
Thurrock Michael Bukola
Tipton and Wednesbury Mark Rochell
Tiverton and Minehead Rachel Clare Gilmour
Tonbridge John Woollcombe
Tooting Judith Trounson
Torbay Steve Darling
Torfaen Brendan Roberts
Torridge and Tavistock Phil Hutty
Tottenham Hari Prabu
Truro and Falmouth Ruth Gripper
Tunbridge Wells Mike Martin
Twickenham Munira Wilson
Tynemouth John Christopher Appleby
Upper Bann
Uxbridge and South Ruislip Ian Lawrence Rex-Hawkes
Vale of Glamorgan Steven Rajam
Vauxhall and Camberwell Green Chris French
Wakefield and Rothwell Stewart Golton
Wallasey Vicky Downie
Walsall and Bloxwich Patrick Thomas Stillman
Walthamstow Rebecca Elisabeth Taylor
Warrington North David Crowther
Warrington South Graham Gowland
Warwick and Leamington Louis William McMaster Adam
Washington and Gateshead South Ciaran Joseph Morrissey
Watford Ian Alexander Eric Stotesbury
Waveney Valley John Richard Shreeve
Weald of Kent John Orrell Howson
Wellingborough and Rushden Christopher Francis Townsend
Wells and Mendip Hills Tessa Jane Munt
Welwyn Hatfield John Peter Munro
West Aberdeenshire and Kincardine Michael John Turvey
West Bromwich Parmjit Singh Gill
West Dorset Edward Morello
West Dunbartonshire Paul Donald Kennedy
West Ham and Beckton Emily Bigland
West Lancashire Graham Michael Smith
West Suffolk Henry Batchelor
West Tyrone
West Worcestershire Dan Boatright-Greene
Westmorland and Lonsdale Tim Farron
Weston-super-Mare Patrick David Keating
Wetherby and Easingwold James John Monaghan
Whitehaven and Workington Chris Wills
Widnes and Halewood David Coveney
Wigan Brian Craig Duff Crombie-Fisher
Wimbledon Paul Kohler
Winchester Danny Chambers
Windsor Julian Peter Tisi
Wirral West Peter Timothy Clifford Reisdorf
Witham Ashley Thompson
Witney Charlie Adrian MacFIE Maynard
Woking Will Forster
Wokingham Clive Jones
Wolverhampton North East Peter Thornton
Wolverhampton South East Bart Lloyd Ricketts
Wolverhampton West Phillip Bernard Howells
Worcester Mel Allcott
Worsley and Eccles Jemma Louise De Vincenzo
Worthing West Morag Chugg
Wrexham Timothy John Sly
Wycombe Toni Belinda Brodelle
Wyre Forest Shazu Miah
Wythenshawe and Sale East Simon Edward Lepori
Yeovil Adam James Dance
Ynys Môn Leena Sarah Farhat
York Central Alan Michael Page
York Outer Andrew Graham Hollyer
ConstituencyCandidate Name